Jmenuji se…

Jana Hodalová

Motto: „Zlatým pravidlem je, že není zlatého pravidla.“

Jmenuji se Jana. Pocházím z menší vesničky v Krkonoších, kam se ráda vracím a ještě raději zde fotím. Nyní s rodinou bydlím v Přezleticích ve středních Čechách, kde v blízkém okolí také nejčastěji vznikají mé exteriérové fotografie. Za focením jezdím často také do Prahy, kde využívám i studio, které mám smluvně k dispozici.

Vášni fotografie jsem propadla už dávno a pořád se mě drží. Miluji zachytávat tu neopakovatelnou atmosféru daného okamžiku. Focení se stalo mým velkým koníčkem již v dětství a doprovází mě na každém kroku i dnes. S foťákem v ruce, to jsem já.

Je nemožné sledovat, jak čas rychle utíká. Řekla bych, že utíká o to rychleji, když máme doma děti, na nich, hlavně na těch nejmenších, je to vidět nejvíce. A to je i důvod proč fotím, aspoň na okamžik mám pocit, že můžu zastavit čas a pak se podívat zpět do minulosti. Zaznamenat tu jedinečnou chvíli, ten okamžik, na který si rádi za pár let vzpomeneme díky fotografii. To je ta hlavní služba, kterou vám chci předat.

Prošla jsem si všemi žánry v odvětví fotografie a k srdci mě přirostlo právě rodinné focení, kterému se již věnuji několik let. Asi proto, že jsem sama máma dvou skvělých kluků, kteří také velmi statečně realizují moje fotografické nápady a na kterých neustále „zkouším“ nové věci. Do oblasti rodinné fotografie řadím těhotenské focení, lifestylové focení miminek, dětí i celých rodin, včetně portrétní reportáže ve smyslu zachycení vašich oslav dětí, významných dnů, jako jsou křtiny, vítání občánků apod. Ve volném čase nejraději fotím kromě své rodiny, také přírodu a vše co se kolem mě děje.Miluji focení, protože focení jsou:
. PŘÍBĚHY
. EMOCE
. OKAMŽIKY